

ASTM A252 1. klases gareniskās iegremdētās loka metināšanas (LSAW) caurule
Pamata pārskats
ASTM A252 1. pakāpes LSAW caurule irsākuma-līmeņa atzīmeASTM A252 specifikācijāmetinātas un bezšuvju tērauda cauruļu pāļi. Tas ir aoglekļa tērauda cauruleražots, izmantojotGareniskā iegremdētā loka metināšana (LSAW)process, kas īpaši paredzētspamatu pāļu un konstrukciju atbalsta pieteikumikur ir pieņemamas relatīvi zemākas izturības prasības.
Vārda skaidrojums
| daļa | Nozīme |
|---|---|
| ASTM | ASTM International (Amerikas testēšanas un materiālu biedrība) |
| A252 | Standarta specifikācija metinātiem un bezšuvju tērauda cauruļu pāļiem |
| 1. pakāpe | Zemākā stiprības pakāpe ASTM A252 specifikācijā — piemērota vispārīgiem strukturāliem mērķiem un nelielai{1}}slodzei |
| Gareniskā iegremdētā loka metināšana (LSAW) | Ražošanas process – tērauda plāksnes tiek veidotas un metinātas pa vienu taisnu garenšuvi, izmantojot zemūdens loka metināšanu ar pievienotu pildmetālu |
ASTM A252 1. klases LSAW caurules galvenās iezīmes
| Funkcija | Apraksts |
|---|---|
| Materiāla veids | Tērauds ar zemu oglekļa saturu– nodrošina labu metināmību un atbilstošu pamatu stiprību |
| Ražošana | LSAW (gareniskā iegremdētā loka metināšana)- UOE, JCOE vai velmēšanas locīšanas procesā veidotas plāksnes, pēc tam metinātas no iekšpuses un ārpuses |
| Primārais pielietojums | Pāļu pamati, konstrukciju balsti, viegli{0}}nesošie elementi |
| Ražas spēks | vismaz 205 MPa (30 000 psi). |
| Stiepes izturība | vismaz 345 MPa (50 000 psi). |
| Pagarinājums | 30% minimums(2 collas, ja sienas biezums ir lielāks vai vienāds ar 5/16") |
| Tipiski diametri (LSAW) | 304,8 mm līdz 1625,6 mm(12" līdz 64") |
| Tipisks sienas biezums | 6 mm līdz 80 mm |
| Garums | 6 m līdz 32 mstandarts; pieejami pielāgoti garumi |
Ķīmiskais sastāvs (ASTM A252 1. pakāpe)
| Elements | Siltuma analīze (maks. %) | Produkta analīze (maks. %) | Piezīmes |
|---|---|---|---|
| Ogleklis (C) | 0.26 | 0.30 | Zems oglekļa saturs metināmībai |
| Mangāns (Mn) | 1.35 | 1.40 | Nodrošina pamata spēku |
| Fosfors (P) | 0.035 | 0.045 | Stingra izturības kontrole |
| Sērs (S) | 0.035 | 0.045 | Tiek kontrolēta metināšanas kvalitāte |
| Silīcijs (Si) | 0,45 maks | Nav norādīts | Deoksidētājs |
Piezīme:Katram samazinājumam par 0,01% zem noteiktā oglekļa maksimuma ir atļauts palielināt par 0,06% virs norādītā maksimālā mangāna, maksimāli līdz 1,50% siltuma analīzei un 1,60% produkta analīzei.
Mehānisko īpašību salīdzinājums: ASTM A252 klases
| Īpašums | 1. pakāpe | 2. pakāpe | 3. pakāpe |
|---|---|---|---|
| Ražas stiprums (min) | 205 MPa (30 ksi) | 240 MPa (35 ksi) | 310 MPa (45 ksi) |
| Stiepes izturība (min) | 345 MPa (50 ksi) | 415 MPa (60 ksi) | 455 MPa (66 ksi) |
| Pagarinājums (min) | 30% | 25% | 20% |
| Relatīvais spēks | Pamatlīnija | +17% raža | +51% raža |
Avoti:
LSAW ražošanas process ASTM A252 1. klasei
Procesa soļi
| Solis | Apraksts |
|---|---|
| 1. Plākšņu izvēle | Augstas-kvalitātes tērauda plāksnes tiek atlasītas atbilstoši ASTM A252 prasībām |
| 2. Malu sagatavošana | Plākšņu malas ir nošķeltas, lai izveidotu V{0}}formas rievu metināšanai |
| 3. Veidošana | Plātnes tiek veidotas cilindriskās formās, izmantojot UOE, JCOE vai presēšanas/velmēšanas lieces mašīnas |
| 4. Līmmetināšana | Veidotās plāksnes tiek piemetinātas-, lai saglabātu formu pirms galīgās metināšanas |
| 5. Iegremdētā loka metināšana | Vairāku-stiepļu zāģis izmanto iekšējo metināšanu, pēc tam ārējo metināšanu (divpusēju{1}}pušu), lai nodrošinātu pilnīgu iespiešanos |
| 6. Mehāniskā paplašināšana | Caurule paplašināta līdz precīziem izmēriem, lai panāktu stingras pielaides un samazinātu atlikušo spriegumu |
| 7. Termiskā apstrāde | Ja norādīts, var tikt pakļauta stresa mazināšanas termiskai apstrādei |
| 8. Pārbaude un testēšana | Nesagraujošās pārbaudes, tostarp ultraskaņas izmeklēšana un hidrostatiskā pārbaude |
| 9. Apdare | Gala slīpēšana (atbilstoši ANSI B16.25), pārklājuma uzklāšana, kā norādīts |
Pieejamās formēšanas metodes
| Metode | Apraksts | Piemērotība 1. klasei |
|---|---|---|
| UOE | Plāksne presēta U-formā, pēc tam O-formā, mehāniski izplesta pēc metināšanas | Piemērots |
| JCOE | Progresīvās J-C-O formēšanas pakāpes, izvērstas pēc metināšanas | Piemērots – augsta formēšanas precizitāte |
| Ruļļu locīšana | Plāksne pakāpeniski velmēta cilindrā | Piemērots mazākām ražošanas sērijām |
Izmēru pieejamība
| Parametrs | Diapazons | Piezīmes |
|---|---|---|
| Ārējais diametrs (LSAW) | 304,8 mm līdz 1625,6 mm(12" līdz 64") | Līdz 84" (2134 mm) no dažiem ražotājiem |
| Sienas biezums | 6 mm līdz 80 mm | No dažiem ražotājiem pieejams līdz 100 mm |
| Garums | 6 m līdz 32 m | Pieejami pielāgoti garumi līdz 70m |
| Beigu finišs | Vienkārši gali, slīpi gali atbilstoši ANSI B16.25 | Noslīpēts metināšanas standartam |
Pārbaudes un pārbaudes prasības
| Pārbaudes veids | Mērķis | Prasība |
|---|---|---|
| Ķīmiskā analīze | Pārbaudiet, vai sastāvs atbilst ASTM A252 ierobežojumiem | Pēc siltuma analīzes |
| Stiepes pārbaude | Apstipriniet ražu un stiepes izturību | Par partiju |
| Izlīdzināšanas tests | Pārbaudiet elastību | Obligāti |
| Liekuma tests | Pārbaudiet metināšanas šuves integritāti | Obligāti |
| Hidrostatiskais tests | Hermētiskuma-pierādījums | Katra caurule pārbaudīta |
| Ultraskaņas izmeklēšana | Atklājiet iekšējos defektus | 100% metināšanas šuves, ja norādīts |
| Rentgena izmeklēšana (rentgena starojums) | Pārbaudiet metināšanas kvalitāti | Kad norādīts |
| Izmēru pārbaude | Pārbaudiet OD, sienas biezumu, taisnumu | 100% |
| Vizuāla pārbaude | Virsmas stāvoklis, metinājuma izskats | 100% |
Dzirnavu pārbaudes sertifikāts:EN 10204 / 3.1B parasti tiek nodrošināts
ASTM A252 1. pakāpes LSAW caurules pielietojumi
1. klase ir īpaši piemērota vieglākām-noslodzes konstrukcijām, kur slodzes prasības ir salīdzinoši zemas:
| Pielietojuma apgabals | Īpaši lietojumi |
|---|---|
| Ēkas pamati | Sekli pamatu pāļimazām konstrukcijām cietos māla slāņos ar nestspēju mazāku vai vienādu ar 120 kN/m² |
| Pagaidu struktūras | Pagaidu nostiprināšanaun rakšanas atbalsts |
| Vispārējā strukturālā | Viegli-slodzes nesošie elementi, ne-kritiski konstrukcijas balsti |
| Būvniecība | Vispārējā būvniecība, kur nav nepieciešamas augstākas pakāpes (2 vai 3). |
Piezīme:1. pakāpe irekonomiska izvēleprojektiem, kur aprēķinātajām slodzēm nav nepieciešama augstāka 2. pakāpes vai 3 . pakāpes stiprība
Pārklājuma un aizsardzības iespējas
| Pārklājuma veids | Pieteikums |
|---|---|
| Melns(kails) | Standarta dzirnavu apdare, lietošanai iekštelpās |
| Laka/pretrūsas eļļa- | Pagaidu aizsardzība tranzīta laikā |
| Melna glezna | Pamata aizsardzība pret koroziju |
| FBE (Fusion Bonded Epoxy) | Korozijas aizsardzība apglabātajam dienestam |
| 3LPE (3 slāņu polietilēns) | Aprakti cauruļvadi, skarba vide |
| Akmeņogļu darvas epoksīds | Smagas{0}}noslodzes aizsardzība |
| Bitumena pārklājums | Apglabāts dienests |
| Cinkota | Āra atklātas lietojumprogrammas |
Salīdzinājums: ASTM A252 ražošanas veidi
| Aspekts | LSAW (garenvirziena) | ERW | SSAW (spirāle) | Bezšuvju |
|---|---|---|---|---|
| Metināšanas šuve | Viena taisna šuve | Viena taisna šuve | Nepārtraukta spirālveida šuve | Nav šuves |
| Diametra diapazons | 12" līdz 64"+ | Tipiski mazāks par vai vienāds ar 24 collu | 8" līdz 120"+ | Tipiski mazāks par vai vienāds ar 24 collu |
| Sienas biezums | Līdz 80 mm | Ierobežots | Vidēja | Ierobežots |
| Tipisks pielietojums | Pāļi, pamati, konstruktīvi | Mazāks kaudzes | Liela diametra pāļi | Mazāki pāļi, īpaši pielietojumi |
ASTM A252 1. klases LSAW caurules priekšrocības
| Priekšrocība | Apraksts |
|---|---|
| Izmaksu{0}}efektīva | Zemākā izmaksu iespēja starp ASTM A252 pakāpēm projektiem ar zemākām izturības prasībām |
| Liela diametra iespēja | LSAW process ļauj ražot lielas -diametra pāļus (līdz 84 collām), kas nav iespējamas ar ERW vai bezšuvju |
| Biezas sienas | Piemērots lietojumiem, kuros nepieciešams ievērojams sienu biezums (līdz 80 mm) |
| Augsta strukturālā integritāte | Viena gareniskā šuve ar pilnu -iekļūšanu abpusēju-pusēju metināšanu nodrošina uzticamu veiktspēju |
| Lieliska izmēru precizitāte | Mehāniskā izplešanās nodrošina stingras pielaides |
| Elastīgie garumi | Var ražot garus pāļus (līdz 32 m), samazinot lauka salaidumu |
Svarīgas atlases piezīmes
1. 1. pakāpe pret augstākās pakāpes
1. pakāpeir piemērotsvieglas-slodzes lietojumprogrammas, pagaidu konstrukcijas un projekti ar zemākām izturības prasībām
Lielākajai daļai pastāvīgo pamatu lietojumu,2. pakāpeir visbiežāk norādītā pakāpe
Lielas-slodzes, lielas-slodzes projektiem,3. pakāpenodrošina visaugstāko spēku
2. Kad izvēlēties ASTM A252 Grade 1 LSAW
Sekli pamati kompetentā augsnē
Pagaidu nostiprināšana un rakšanas atbalsts
Vieglie strukturālie pielietojumi
Projekti, kur izmaksu optimizācija ir kritiska un slodzes pieļauj mazāku izturību
3. Ražošanas procesa izvēle
LSAWpriekšroka tiek dota:
Liels diametrs (lielāks vai vienāds ar 12 collām)
Biezu sienu aplikācijas
Projekti, kuriem nepieciešams liels pāļu garums
Kad ir norādīta taisna šuve
4. Korozijas aizsardzība
Pastāvīgām konstrukcijām norādiet atbilstošu pārklājumu, pamatojoties uz augsnes apstākļiem
Iespējas ietver FBE, 3LPE, akmeņogļu darvas epoksīda vai bitumena pārklājumu
Cinkots pieejams lietošanai virs-zemes
5. Sertifikācija
Standarta:LV 10204 3.1(ražotāja neatkarīga pārbaude)
Pārliecinieties, ka dzirnavu pārbaudes sertifikātā ir iekļauts: ķīmiskais sastāvs, mehāniskās īpašības, hidrostatiskā testa rezultāti
6. Salīdzinājums ar API 5L
ASTM A252 ir īpaši paredzētspāļu/pamatu pielietojumi, nav paredzēts spiediena dienestam
API 5L ir paredzētsnaftas/gāzes pārvades cauruļvadi
A252 1. klases (205 MPa) ražības stiprums ir zemāks par API 5L B kategoriju (241 MPa)
Temperatūras diapazons A252:-45 grādiem līdz 100 grādiem(3. pakāpe nosaka Šarpija testu -45 grādos)
Pēdējā līdzņemšana: ASTM A252 1. klases LSAW cauruleirsākuma-līmenī, liela-diametra metināto cauruļu pāļupamatiem ar salīdzinoši zemām izturības prasībām. Ar minimālo tecēšanas robežu30 000 psi (205 MPa), tas piedāvā anekonomisks risinājumsnelielas-slodzes projektiem, kur nav nepieciešamas augstākas-spēka pakāpes (2. vai 3. pakāpe). LSAW ražošanas process ļauj ražot caurules no12" līdz 64" diametrsar sienu biezumu līdz80 mmun garumi līdz32 m, padarot to par daudzpusīgu iespēju dažādām būvniecības un pamatu vajadzībām. 1. pakāpe ir piemērotaseklie pamati, pagaidu stiprinājumi un vispārīgi strukturāli pielietojumikur izmaksu optimizācija ir svarīga un aprēķinātās slodzes ļauj izmantot zemāko stiprības pakāpi. Apsveriet pastāvīgu, lielas-slodzes pamatu izmantošanu2. pakāpe(visbiežāk) vai3. pakāpe(augstākā stipruma) vietā .





